dodano: 2018-04-27 07:48:17
Konkurs kulinarny "Wariacje z pstrągiem"
We wtorek 24 kwietnia Stowarzyszenie Staszic zorganizowało Konkurs kulinarny „ Wariacje z pstrągiem” , temat przewodni konkursu: Pstrąg, marchewka i rzodkiewka. Konkurs skierowany był do uczniów ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim w ramach projektu „ Kamień w zmysłach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja , Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Cel konkursu:

  • Tworzenie regionalnych tradycji kulinarnych.
  • Promowanie Powiatu Kamieńskiego.
  • Kształcenie umiejętności zawodowych z uwzględnieniem twórczych inspiracji uczniów
  • Tworzenie sytuacji do prezentacji przez uczniów umiejętności zawodowych.

W konkursowe szranki stanęło 8 uczestników projektu „Kamień w zmysłach” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w kamieniu Pomorskim.

Uczniowie za zadanie mieli:

  • przygotować samodzielnie przepis kulinarny na 5 porcji potrawy której tematem przewodnim jest „ Pstrąg, marchewka i rzodkiewka”.
  • sporządzić i zaprezentować komisji potrawę w pracowni technologicznej ZSP,

Na przygotowanie potrawy uczestnicy mieli 3,5 godziny.

Jury w składzie

Justyna Teper – przewodnicząca, nauczyciel praktycznej nauki zawodu

Janina Mańczak - wieloletnia Pani dyrektor naszej szkoły i nauczyciel przedmiotów gastronomicznych

Piotr Kiełpiński – Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim

Komisja dokonała oceny organoleptycznej potraw, organizacji stanowiska pracy, techniki wykonania, czasu i rytmu pracy.
A oto wyniki tegorocznej rywalizacji:

Kamil Kubicki I KUC - ,,Pstrąg w sosie kolorowym’’

Katarzyna Wrona II TŻiGD - ,,Ptysie z pastą z pstrąga, marchewka w panierce i dip z rzodkiewki’’

Kamil Duda II TŻiGD - ,,Rolada szpinakowa z pstrągiem ojcowskim, marchewką i dipem z rzodkiewki’’

Wyróżnienia otrzymali:

Oliwia Frydrych II TŻiGD - ,,Grillowany pstrąg podany na puree z marchewki z rzodkiewką w trzech odsłonach”

Jesika Włodarczyk II TŻiGD - ,,Roladki zapiekane z pstrąga na pesto z liści rzodkiewki z kluseczkami leniwymi z marchewki”

Klaudia Przybysz II TŻiGD - ,,Tatar z pstrąga z frytkami z marchewki’’

Klaudia Bartoszewicz II TŻiGD - ,,Mus z pstrąga, sałatka z selera, marchewki i rzodkiewki’’

Paulina Wdowiak III TŻiGD - ,,Tatar z pstrąga wędzonego otulony marchwią i rzodkiewką’’

Publiczność przyznała swoją nagrodę: Katarzynie Wrona z klasy II TżiGD.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki za zajęcie I, II i III miejsca, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Staszic. Nagrodę za zajęcie I miejsca wręczył Starosta Powiatu Kamieńskiego Józef Malec, II miejsca wręczył Wicestarosta Powiatu Kamieńskiego Marek Matys , III miejsca- Dyrektor ZSP Andrzej Swatowski. Tego dnia oprócz konkursu kulinarnego szkoła była otwarta dla uczniów kończących gimnazjum.

Serdeczne podziękowania kierujemy Stowarzyszeniu Staszic, nauczycielom praktycznej i teoretycznej nauki zawodu oraz Panu Markowi Szymańskiemu za pomoc w organizacji konkursu.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(kliknij na zdjęcia!)

dodano: 2018-04-12 10:01:21
Uczniowie oraz Nauczyciele uczestniczyli w kursie baristy I stopnia
W dniach 6 i 7 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorski odbyły się kursy zawodowe baristy I stopnia dla uczniów oraz nauczycieli, które poprowadził Marcin Rusnarczyk, Mistrz Polski Baristów. Kurs został zorganizowany w ramach projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
Uczestnicy kursu uzyskali podstawową wiedzę o kawie, obsłudze urządzeń kawowych i podstawowych technik baristy, tj. przygotowanie espresso, spienianie mleka, przygotowanie cappuccino z elementami latte art., przygotowanie różnych napojów na bazie espresso, czyszczenie i konserwacja sprzętu. Po ukończeniu kursu uczniowie oraz nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursy baristy I stopnia.
dodano: 2018-03-22 11:55:50
Młodzież rywalizowała w konkursie kulinarnym "Kamień w zmysłach"
We wtorek 20 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim został zorganizowany Dzień Otwarty Szkoły. Była to dobra okazja do odwiedzenia szkoły przez uczniów kończących gimnazjum, ich rodziców i pracodawców. Głównym punktem programu był XIV Finał konkursu kulinarnego „Kamień w zmysłach”. Tegoroczna edycja odbyła się w ramach projektu „Kamień w zmysłach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Kompleksową organizację konkursu dla uczniów szkoły biorących udział w projekcie zapewniło Stowarzyszenie Staszic. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości przez uczniów w kliku językach.

Do rywalizacji konkursowej stanęło dziesięcioro uczniów biorących czynny udział w projekcie „Kamień w zmysłach”. Każdy z uczniów musiał przygotować potrawy z ryby, które zostały ocenione przez Jury w składzie: Marek Szymański, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu; Joanna Przybyła, Doradca Zawodowy oraz Marianna Juszczak, Pedagog Szkolny.

A tak przedstawiają się wyniki: 
I miejsce - Joanna Michelis z klasy III TŻ i UG za "Muszle nadziewane łososiem"
II miejsce - Kinga Kurant z kl. III TŻ i UG za "Pieczonego dorsza na dyniowym curry"
III miejsce - Martyna Młynarska z kl. II TŻ i UG za "Grillowanego łososia w harissie z flambirowanym groszkiem"

Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić następujących zawodników: Wiktoria Frydrych (II TŻ i UG) za "Tatara z pstrąga pod delikatną pianką anyżową i sosem z mango", Natalia Kocaj (III TŻ i UG) za "Łososia w migdałach z crostini i pastą avocado", Magdalena Pawlak (II kucharz) za "Sandacza w panierce z chorizo i sosem z rukoli", Szymon Fiedorowicz (II kucharz) za "Ceviche z łososia z tapenadą z fasoli szparagowej", Paulina Wrońska (II kucharz) za "Pstrąga pieczonego z warzywami i sosem tzatziki", Paweł Górski (I kucharz) za "Fu- fu z łososia z pieczywem czosnkowym", Kamil Kubicki (I kucharz) za "Dorsza w trzepańcu piwnym z sałatką ze świeżego szpinaku".

Dodatkowo Paulina Wrońska z klasy II KUC wyróżniona zastała ponadto nagrodą publiczności.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast najlepsza trójka dodatkowo otrzymała statuetki.

(kliknij na zdjęcia!)

dodano: 2018-02-12 13:48:49
Zapytanie ofertowe Nr 8/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na "Modernizację sal komputerowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim".
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-08 20:48:52
Zapytanie ofertowe Nr 7/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na "Dostawę surowców do ćwiczeń na potrzeby zajęć Właściciel bazy gastronomicznej oraz Właściciel bazy cateringowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim".
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 08:09:36
Zapytanie ofertowe Nr 6/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na pełnienie funkcji: "Specjalisty ds. Zamówień Publicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 08:08:45
Zapytanie ofertowe Nr 5/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na: "Kompleksową organizację konkursów dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 08:07:04
Zapytanie ofertowe Nr 4/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na: "Opracowanie i dostawę materiałów promocyjnych"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 08:05:58
Zapytanie ofertowe Nr 3/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na: "Dostawę materiałów biurowych i eksploatacyjnych"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 08:04:43
Zapytanie ofertowe Nr 2/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na pełnienie funkcji: "Koordynatora Szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-04 07:58:52
Zapytanie ofertowe Nr 1/ RPZP.08.06.00-32-K021/17/2018
W związku z realizacją projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie  szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, zapraszamy do składania ofert na pełnienie funkcji: "Kierownika Projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim"
Pobierz zapytanie ofertowe:
dodano: 2018-01-02 09:18:05
Rusza nabór uczestników do projektu "Kamień w zmysłach"
Rozpoczyna się rekrutacja uczestników projektu "Kamień w zmysłach", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczniów uczestniczących w kształceniu zawodowym i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.
 
Celem projektu jwyrównanie szans uczniów, podniesienie poziomu kompetencji zawodowych i kluczowych uczniów, nabycie doświadczenia i kwalifikacji, uprawnień zawodowych, podniesienie kompetencji nauczycieli, doposażenie bazy dydaktycznej szkół w TIK, a tym samym poprawę efektów kształcenia, rozszerzenie i wzbogacenie oferty edukacyjnej i dostosowanie jej do rynku pracy. Projekt przewiduje udzielenie wsparcia w okresie od dnia 01 stycznia 2018 roku do dnia 31 stycznia 2020 roku dla 60 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim oraz 8 nauczycieli.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.
 
 Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w:
1. Sekretariacie szkoły, 
2. W biurze projektu (Starostwo Powiatowe, ul. Wolińska 7b, 72-400 Kamień Pomorski, pokój 11B),
3. Na stronie internetowej: www.powiatkamienski.pl www.zspkamien.edupage.org/
 
Pobierz dokumenty:
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia