22-06-2020

Debata nad raportem o stanie powiatu

Zgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
(Dz. U. z 2019 r. poz. 511), zarząd powiatu co roku do dnia 31 maja przedstawia radzie powiatu raport o stanie powiatu. Niniejszy termin uległ przedłużeniu ustawą o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 o 60 dni.

 

Raport obejmuje podsumowanie działalności zarządu powiatu w roku poprzednim,  w  szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady powiatu i budżetu obywatelskiego.

 

Rada powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała rady powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarządowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejności. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza się debatę.

 

W debacie nad raportem o stanie powiatu mogą zabierać głos mieszkańcy powiatu. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie Powiatu Kamieńskiego, składa do Przewodniczącego Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150  osób (wzór zgłoszenia w załączeniu).

 

Zgłoszenie należy złożyć w terminie do dnia 26 czerwca 2020 r., do godz. 15.30.

 

Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez przewodniczącego rady zgłoszenia.

 

Debata nad raportem odbędzie w dniu 29 czerwca 2020 r. podczas sesji Rady Powiatu
w Kamieniu Pomorskim

 

http://bip.powiatkamienski.pl/strony/16193.dhtml

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia