18-06-2020

Za nami kurs zawodowy Ręcznego Wyrobu Czekolady i Pralin

W dniach 15-17 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się kurs zawodowy „Ręcznego Wyrobu Czekolady i Pralin”, który był skierowany do uczniów oraz nauczycieli.

Pod czujnym okiem instruktora pani Ewy Drzewickiej, Wicemistrzyni Europy w Cukiernictwie, a także od lutego 2020 roku Mistrzyni Olimpijskiej IKA Olypiade der Koche Stuttgart uczniowie oraz nauczyciele samodzielnie wykonali kruche i delikatne czekoladowe praliny w rozmaitych kształtach o zaskakujących i klasycznych smakach, a także nauczyli się profesjonalnie temperować czekoladę i wylewać nią różne formy.

Na zakończenie każdego kursu odbył się egzamin potwierdzający zdobycie kwalifikacji zawodowej. Tym samym uczniowie oraz nauczyciele mogą pochwalić się zdobyciem nowych umiejętności, które będą mogły być wykorzystane w niedalekiej przyszłości. 

Kurs odbył się w związku z realizacją projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć z 17 czerwca 2020 roku

(kliknij na zdjęcia!)

Galeria zdjęć z 16 czerwca 2020 roku

(kliknij na zdjęcia!)

Galeria zdjęć z 15 czerwca 2020 roku

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia