27-09-2019

Wsparcie unijne na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie

W okresie od 20 września do 20 listopada 2019 r. Powiat Kamieński realizuje projekt pod nazwą: Wymiana ocynkowanych rynien i rur spustowych na rynny i rury spustowe tytan-cynk w budynku Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie.


Operacja polega na przeprowadzeniu prac konserwatorskich zabytkowego budynku byłego pałacu w Śniatowie (gmina Kamień Pomorski), w którym funkcjonuje obecnie Dom Pomocy Społecznej. W ramach prac wymienione zostaną 72 m rynien na rynny półokrągłe o średnicy 15 cm z blachy tytan-cynk oraz 81 m rur spustowych na rury okrągłe o średnicy 12 cm z blachy tytan-cynk. Prace przewidują rozebranie części obróbek murów ogniowych, okapów, kołnierzy i gzymsów, demontaż starych rynien i rur spustowych oraz montaż nowych wraz z pasami nadrynnowymi. 


W wyniku realizacji operacji zdecydowanej poprawie ulegnie stan techniczny zabytkowego budynku użyteczności publicznej, co bezpośrednio wpłynie na zachowanie dziedzictwa lokalnego. Operacja przyczyni się także do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa użytkowników budynku, a przez to do poprawy jakości życia mieszkańców.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020

Wartość projektu:         68.142,00 zł
Wartość dofinansowania:     27.272,00 zł

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia