Monika Kosińska Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Sołtys Roku 2023

Miło nam poinformować Państwa, iż w dniu dzisiejszym podczas konferencji „Sołectwo i Sołtys – w nurcie obywatelskiej aktywności i zaangażowania w sprawy publiczne”, która odbywa się w Gmachu Senatu RP w Warszawie zostanie wręczona pani Monice Kosińskiej, Sołtysowi Sołectwa Trzebieszewo nagroda w ramach konkursu „Sołtys Roku 2023 roku”.

Sołtysi - często po cichu i bez splendoru - wykonują ciężką pracę na rzecz wsi. I nie chodzi tutaj tylko o przekazywanie kurend czy dostarczanie nakazów podatkowych. Sołtysi to wielokrotnie liderzy, dzięki którym mieszkańcy wsi rozwijają się społecznie, stają się bardziej aktywni i zintegrowani. Są prawdziwymi gospodarzami wiosek dbającymi o prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury publicznej. Muszą niejednokrotnie wykazywać się dobrą organizacją, sprytem i ogromem cierpliwości oraz odwagi, by walczyć o wioskę. A do tego być spokojni i posiadać umiejętność słuchania innych. Jednym słowem - sołtys to człowiek orkiestra. - Sołtys musi być ponad podziałami, zawirowaniami i niedomówieniami, które zawsze pojawiają się wśród ludzi. Powinien wysłuchać każdego i być bezstronny.

W konferencji udział biorą także pan Stanisław Kuryłło, Burmistrz Kamienia Pomorskiego; pani Anna Kowalska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim oraz pan Sebastian Mamzer, Radny Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.